Dr Laskus na szkoleniu z zakresu chirurgii

W marcu nasz Fundator – dr n. med. Agnieszka Laskus uczestniczyła w szkoleniu o tytule “Star Concept meets Meda Concept“. Szkolenie odbyło się w Brukseli, a prowadzącymi byli David Norré & Ramon Meda Gomez, specjaliści znani na całym świecie z innowacyjnego podejścia do zabiegów implanto-protetycznych.

Postęp cyfryzacji pozwala wdrażać nowoczesne metody leczenia także w obszarze jakim jest stomatologia – to właśnie myśl przewodnia szkolenia, podczas którego przedstawiono rehabilitację pracami pełnołukowymi wykonywanymi całkowicie w wersji full-digital: wcześniejsze cyfrowe planowanie procesu leczenia, wykonywanie szablonów do wszczepiania implantów jednoczasowo także szablonu do zamocowania pracy protetycznej (mostu okrężnego na implantach).

Tego typu zabiegi w Polsce osiągają coraz większą popularność przede wszystkim z uwagi na większe bezpieczeństwo pacjenta, które może zostać osiągnięte dzięki dokładnie zaplanowanemu leczeniu i precyzyjnemu umieszczeniu implantów z pomocą szablonu chirurgicznego. Dodatkowo dzięki wykorzystaniu innowacyjnych szablonów do osadzenia pracy protetycznej, proces leczenia jest skrócony do minimum tak, aby pacjent jeszcze tego samego dnia po usunięciu zębów mógł cieszyć się pięknym uśmiechem.

Co cieszy, w szkoleniu uczestniczyli także inni lekarze z Polski: dr Aleksandra Potocka i dr Agnieszka Nieścieronek.