Fundacja

Fundacja Dr Laskus jest niezależną organizacją non-profit, której celem jest poprawa stanu zdrowia jamy ustnej wśród Polaków. Cel ten jest realizowany poprzez cykliczne informowanie społeczeństwa i kampanie edukacyjne.

Edukowanie w zakresie profilaktyki chorób jamy ustnej to bardzo nowatorskie podejście – tylko nieliczni dostrzegają płynące z takiego postępowania długofalowe korzyści społeczne. Założyciele Fundacji Dr Laskus wierzą, że szerzenie wiedzy i propagowanie właściwych nawyków znacząco przyczynia się do poprawy zdrowia jamy ustnej wśród Polaków oraz obniża koszty przeznaczane corocznie na leczenie.

Od początku istnienia Fundacja Dr Laskus:

– opracowała raport „Higiena jamy ustnej u Polaków”, do którego przebadano zachowania i nawyki oraz świadomość Polaków w zakresie zdrowia jamy ustnej na próbie 1000 osób z obszaru całej Polski
– wystąpiła w mediach przeszło 50 razy (telewizja, radio, prasa, internet)
– zapewniła dotarcie informacji do ponad 7,5 mln odbiorców
– wygenerowała publikacje w mediach o charakterze edukacyjnym warte łącznie ponad 1,5 mln złotych

Fundacja Dr Laskus została założona w 2012 roku. Pomysłodawcami i fundatorami są dr n. med. Agnieszka Laskus, specjalista II st. periodontologii, I st. stomatologii ogólnej, z tytułem naukowym MSc z implantologii oraz Jacek Nitecki – doświadczony międzynarodowy menadżer i twórca wielu organizacji.

MISJA

Misją Fundacji Dr Laskus jest promocja i ochrona zdrowia jamy ustnej. Misja ta jest realizowana poprzez cykliczne edukowanie społeczeństwa.

Edukacja:

Podstawowym i najważniejszym celem fundacji jest zwiększenie świadomości społecznej w zakresie dbałości o jamę ustną.

Jak wskazują wyniki kolejnych badań, zdrowie jamy ustnej jest obszarem mocno zaniedbywanym przez Polaków. Powszechnym problemem w Polsce jest próchnica wśród dzieci, jednak także dorośli cierpią na liczne dolegliwości związane z niedostateczną higieną i profilaktyką jamy ustnej.

Cele fundacji w obszarze edukacji to:

– edukacja dzieci i dorosłych w zakresie profilaktyki i higieny jamy ustnej, jej estetyki i możliwości leczenia
– edukacja rodziców w zakresie dbałości o jamę ustną swojego dziecka od najmłodszych lat i kształtowania w dziecku odpowiednich nawyków
– przełamywanie strachu przed dentystą i zachęcanie do regularnych wizyt kontrolnych
– zwiększanie świadomości na temat wpływu chorób jamy ustnej na zdrowie ogólne
– podnoszenie kwalifikacji polskich lekarzy
– zachęcanie do uśmiechu, propagowanie uśmiechu jako idei? Atrybutu wskazującego na otwartość, szczerość, życzliwość

ZESPÓŁ

Dr n. med. Agnieszka Laskus – Fundator

Lekarz stomatolog, specjalista periodontologii i stomatologii ogólnej oraz certyfikowany implantolog. Absolwentka Akademii Medycznej w Warszawie oraz podyplomowych studiów implantologicznych na Uniwersytecie Medycznym im. J. W. Goethego we Frankfurcie. Przez siedem lat pracownik naukowy Akademii Medycznej w Warszawie, obecnie współwłaścicielka kliniki stomatologicznej Trio-Dent. Wykładowca i organizator licznych kursów dla lekarzy stomatologów. Od siedmiu lat, zaangażowana w projekt Fundacji Świętego Mikołaja „Uśmiechnij się mamo!”, pomaga dbać samotnym matkom o swój uśmiech. W Fundacji pełni funkcję Vice Prezesa Zarządu.Prywatnie, entuzjastka poezji polskiej i angielskiej oraz włoskiego malarstwa barokowego i renesansowego. Uprawia Hatha-Yogę, która fascynuje ją, zarówno jako praktyka fizyczna jak i filozofia życiowa.

Jacek Nitecki – Fundator

Twórca i wieloletni zarządca firmy Nitech, przez wiele lat polskiego lidera w dystrybucji materiałów służących do komunikacji wizualnej i największej firmy z branży w Europie Środkowo-Wschodniej. Po wejściu firmy w struktury koncernu Antalis – dyrektor zarządzający Antalis na region Europy Środkowej, Wschodniej i Południowej, a następnie vice prezes zarządu koncernu Antalis w Paryżu. Założyciel oraz prezes funduszu private equity Nitecki Acquisition. W Fundacji pełni funkcję Prezesa Zarządu.

Jego pasje to sztuka (rzeźba), free diving oraz jazda konna.

STATUT

POBIERZ STATUT

RAPORTY FINANSOWE

Raporty finansowe z działalności Fundacji są publikowane co roku.

Raport za 2013 rok: PDF

Raport za 2014 rok: PDF