Jak mogę zatrzymać rozwój choroby dziąseł?

Jeśli cierpisz na chorobę dziąseł, stomatolog lub higienistka zazwyczaj przeprowadzą dokładne czyszczenie zębów, by usunąć kamień nazębny. Może to wymagać kilku wizyt w gabinecie.

Przestrzeganie zaleceń dotyczących higieny jamy ustnej w domu może spowolnić postęp choroby albo całkowicie ją zatrzymać. Musisz jednak pamiętać, by codziennie usuwać płytkę nazębną oraz odbywać regularne kontrole u stomatologa i higienistki w zalecanych przez nich odstępach czasu.

Stomatolog lub higienistka pokażą ci, w jaki sposób w domu powinieneś usuwać miękką płytkę nazębną poprzez dokładne czyszczenie wszystkich powierzchni zębów. Płytka nazębna to kleisty osad z bakterii, który codziennie formuje się na zębach.