Dr Laskus na konferencji Meet the Master

W dniach 8-9 grudnia w Warszawie już po raz trzeci odbyła się konferencja Meet the Master organizowana przez stowarzyszenie Implant Master Poland. Ideą cyklu „Meet the Master” są doroczne konferencje naukowe, w ramach których zapraszani są wybitni wykładowcy z zagranicy oraz z Polski. Celem konferencji jest wymiana wiedzy, doświadczeń oraz zaprezentowanie koncepcji terapeutycznych najwybitniejszych naukowców. To wyjątkowe wydarzenie poprzedzał Pierwszy Światowy Kongres Implantologów posiadających tytuł Master in Science in Oral Implantology. Kongres był organizowany przez członków IMP pod patronatem Uniwersytetu im. J.W. Goethego z Frankfurtu n/Menem. To wyjątkowe wydarzenie odbyło się po raz pierwszy w historii i to właśnie w naszym kraju, stwarzając niebywałą okazję do wymiany doświadczeń i wiedzy z całego świata. Członkowie IMP mieli zaszczyt gościć implantologów z 50 krajów świata, co jest ogromnym wyróżnieniem dla polskiego środowiska stomatologicznego. Wykład inauguracyjny wygłosił Profesor Andrzej Wójtowicz a wśród zagranicznych gości pojawili się  m. in. : Hussein Elrawy DDS, M.Sc., USA, Damir Mukhamadiev DDS, M.SC., Rosja, By Zvonimir Katic DDS, M.Sc., Słowenia, João Carlos Costa da Silva DDS, M.Sc.Brazylia.

Drugi dzień upłynął równie intensywnie, prowadzony przez dwóch doświadczonych wykładowców. Po raz pierwszy w Polsce z całodziennym blokiem wykładowym wystąpił Dr Henry Salama, pochodzący z USA. Doktor Henry Salama jest niekwestionowanym autorytetem światowej stomatologii. Lekarz z niezwykłym dorobkiem klinicznym, naukowym oraz wykładowym. Światowej sławy wykładowca z USA zaprezentował zjawisko zmiany w podejściu do kompleksowego  planowania leczenia w implantologii. W czasie bloku wykładowego Dr Salamy, aspekty leczenia interdyscyplinarnego w leczeniu implantologicznym przedstawiła Dr n. med. Agnieszka Laskus, MSc., specjalista stomatologii ogólnej oraz periodontologii, renomowana klinicystka oraz członkini IMP. Wykład uzupełniający poprowadzony przez dr Laskus cieszył się dużym zainteresowaniem zgromadzonych uczestników.

„To dla mnie duża radość i satysfakcja, że należałam do grona wykładowców tej międzynarodowej konferencji. Cieszę się, że stomatolodzy w Polsce tak licznie odwiedzają kongresy naukowe, ponieważ świadczy to o chęci rozwoju i nieustannym dążeniu do kreowania najlepszych rozwiązań implantologicznych u naszych pacjentów” – mówi dr n. med. Agnieszka Laskus.

Konferencja Meet the Master odbyła się już po raz trzeci, na swoim koncie ma już grono wybitnych naukowców, a z roku na rok także coraz więcej uczestników na kongresach.